Office Tour

Att skapa ett sammanhängande men ändå vackert kontorsutrymme är inte lätt - du behöver funktionella bitar (hej skrivbord, belysning, lagring) som spelar sömlöst mot resten av inredningen, vilket skapar ett utrymme som anställda vilja att arbeta in. Ett utrymme som känns inspirerande, men ändå bekvämt nog för de oundvikliga timmarna framöver. Ett utrymme som är lika bra för ett 2 pm-pitch-möte som det är för en 5 pm ros paus.

Som team har vuxit, har vårt kontorslokal ständigt anpassats och förändrats - vardagsrummet byttes ut för fler skrivbord (yay nya teammedlemmar!), Hela köket reviderades och andra små strategiska förändringar gjordes - mer på det nedan - det hade en stor inverkan på rymden. Våra cofounders Alaina Kaczmarski och Danielle Moss spelar information om hur de visste att det var dags att få ett kontorsutrymme (och dekorationsprocessen), hurjanbrand har vuxit och förändrats genom åren och vad framtiden har i butiken.

Du startade 2012 ur ditt hem - när och hur visste du att det var dags för kontorsutrymme

Ja - vi båda arbetade hemifrån under de första åren! Den verkliga katalysatorn för att få ett kontor var att vi anställde heltidsanställda här i Chicago och behövde ett utrymme där vi kunde arbeta tillsammans och producera fotoskott. Vi hittade det här fantastiska loftet i Chicagos West Loop som hyrs som antingen ett bostads- eller arbetsutrymme, så hyran var mycket billigare än vanlig kommersiell kontorsuthyrning och det hade en mycket kallare estetik än de flesta kontorsutrymmen, så vi hoppade på den. Vi har nu sju heltidsredaktörer (vi båda ingår), en deltidsredaktör och två praktikanter som jobbar ut från vårt kontor i Chicago.

Hur visste du att företaget var finansiellt förberedd för investeringen

Det var lite knepigt att räkna ut, men i slutändan kom det att väga prognostiserade kvartalsinkomster med kostnader. Efter att ha träffat vår revisor fann vi ut vad vi hade råd med och vi planerade för första gången att hyrkostnaden för hyran genom att hyra ut platsen på Airbnb. Det fungerade ett tag men slutligen blev för mycket av en hassleяand vi kunde ha råd med utrymmet oavsett.

Vad letade du efter i ett utrymme Hur många olika kontor tittade du på innan du bestämde dig för den här

Vi tittade på några av de delade samlingsrummen i staden, och de var chockerande dyra att hyra vad som i grunden är en garderob med glasväggar. Så att jämföra priset på vår loftstudio till de visste vi att vi hade en hel del.

När det gäller det vi letade efter ville vi ha något öppet, unikt och estetiskt svalt med mycket naturligt ljus. Vi älskade de utsatta tegelväggarna och träbalkarna som detta loft erbjuder och visste att vi kunde göra det speciellt. Många kontor är mörka och boxiga med lite naturligt ljus, så igen gjorde det det ett enkelt beslut.

Vad var det viktigaste icke förhandlingsbara rummet var tvungen att passa för The Everygirl

Händer ner naturligt ljus. Både för fotoskott och vår mentala hälsa.

Vad var ditt första steg i att göra denna loftlägenhet till ett funktionellt kontor

Göra det funktionellt Få skrivbord och stolar! Gör det vårt Måla allt vitt!

Har du några utmaningar för att arbeta på kontoret Om så är fallet berätta för oss hur du arbetade runt dem.

Den största utmaningen vi står inför med vårt kontor är bristen på ett konferensrum eller privat utrymme för att ta samtal eller ha möten. Det begränsar vad vi två kan diskutera, så vi har fortfarande några hemtidsdagar som vi använder för att samtala med vår revisor, laglag, annonsörer och varandra för att diskutera saker som ekonomi eller HR som vi kan " t diskutera runt laget.

Sedan du flyttat in på kontoret har ditt team blivit vuxet! Berätta lite om kvinnorna på ditt lag och hur den växande personalen påverkar ditt företag.

Tja, kvinnorna på vårt lag är i ett nötskal absolut det bästa. De är exakt vem du vill ha på ditt lag - jobbigt, begåvat, intelligent och i allmänhet en blast att vara runt. De tar med sig sin egen unika personlighet och skicklighet till blandningen, och var och en är alltid villig att hoppa på alla uppdrag som kastas. Vi har verkligen tur att alla kommer med så bra som de gör. Det är verkligen en speciell grupp och så mycket kul på kontoret och på våra Slack-samtal!

Hur har ett kontor förändrats The Everygirl Hur har laget utvecklats och vuxit genom detta utrymme

Det får laget att samarbeta och binda på ett sätt som vi inte skulle ha kunnat annars. Det fick oss att ta itu med projekt som brukade verka som en rördröm - som att producera videor, göra fotograferingar internt, organisera produkt som kommer in och några andra saker vi har i verken.

Vårt kontor har gjort utöka och hyra mycket lättare eftersom vi nu kan säga direkt när och var de skulle arbeta i motsats till några dagar möts vi i en kafé eller Daniens eller Alainas hus, vilket är vad vi gjorde de första år. Det är tillåtet att vårt företag är mer organiserat och strukturerat vilket hjälper laget och oss som ledning.

Totalt sett har det varit en bra upplevelse.

Hur skulle du beskriva din design stil och estetiska

Vi har båda en väldigt ren och frisk traditionell design. Tänk bara på engelska landsbygden möter California Beach House möter den kosmopolitiska New York Brownstone.

Var är dina favoritplatser att handla för inredning och möbler

Några av våra favoriter inkluderar West Elm, CB2, Föryngring, HomeGoods, Serena och Lily, Wayfair, World Market - och självklart våra mötessamarbeten med Innehållet DefineяandяThe Inside!

Du arbetade med Home Depot för att göra över köksområdet. Berätta för oss om processen och hur det förändrade känslan på kontoret.

Vi var så glada att Home Depot ville samarbeta med oss ​​för att göra om på vårt kontorskök. Det ultimata målet var att skapa ett Martha-Stewart-esque utrymme för att producera fotoskott. De var så öppna för att låta oss göra vad vi ville ha och trodde att vi skulle gå lite mer modern med tanke på stadsmiljö, men vi gick naturligtvis med en mer traditionell stil som verkligen blandar sig bra i rymden och gör det mycket mer feminin.

Den besättning som vi arbetade med på vårt köksköpte kontor med trä- och hårdvaruprover, och de tog mätningar och hjälpte oss att samarbeta med en design för hyllor, skåp och apparater. Det var en rolig och lätt process. När material anlände, var utrymmet färdigt inom en vecka! Det förvandlade oss helt och hållet till vårt kontor, vilket gör det till och med ljusare, ljusare och mycket mer öppet.

Vad är en sak som någon ser ut för att uppdatera sitt eget utrymme kan göra för att få största möjliga effekt med minimal ansträngning

Bli av med överskott och röran. Organisera din arbetsyta och behåll det så! Din övergripande mentala klarhet och arbetsproduktivitet kommer att förbättras väldigt mycket! Det är så lätt att hitta budgetvänliga (och estetiskt tilltalande) skrivbordstillbehör, korgar och lådor för att hjälpa dig att hålla dig organiserad.

Vad är nästa för (och Everymom!) Och detta kontor!

Jo den senaste förändringen var faktiskt att undanröja det vackra vardagsrummet du ser (ledsen, vi vet), men det var en bra sak. Vi lade till fler skrivbord med vårt växande Everymom-team och hade inte plats för allt! Det är galet att tro att vi kommer att växa över det här rummet inom ett år eller så. Vi kan inte vänta med att se var vi hamnar nästa!

Vi bad våra läsare vad du ville veta om vårt kontor! Här är de mest ställda frågorna:

Vad är en typisk dag som på kontoret

Inga två dagar någonsin känner detsamma, men det är den roliga delen om vad vi gör. Det finns mycket tid på våra respektive datorer eller på samtal - vi brukar granska innehåll, jobba med teamet på vilket projekt som helst för närvarande och arbeta mycket tid med att gå över potentiella sponsorer med vår deltidsdirektör av varumärkespartnerskap.
Teamet kan hittas göra allt från att skriva och producera innehåll, copyediting, arbeta på sociala medier eller vårt nyhetsbrev, grafik, video och sponsring etc. Vi är allmänt lite överallt, men på ett bra sätt! Och om du kan tro det, är vi för närvarande redo för semester!

Vilka personliga effekter kan du ha på ditt kontor utan att se routat eller oprofessionellt Vilka saker tycker du personligen att alla borde hålla på sitt skrivbord

Ditt skrivbord ska ha de objekt du behöver. Det finns väsentliga - belysning, dator, en musmatta, om det behövs, pennhållare och en plats för att behålla brev och pappersarbete. När det gäller personliga effekter har de flesta av oss en bildram, ljus eller andra små inredningsdetaljer (en vas eller skugglådan), men försök att hålla det så lite som möjligt för att undvika det röriga utseendet.

Vilka roller / positioner började du med och hur hittade du ut de nästa positionerna att anställa för när du växte

Först var det oss och våra praktikanter, som vi alltid kommer att vara så tacksamma för. En intern i synnerhet (vår nuvarande redaktör, Allyson Fulcher) gjorde alltid ett otroligt jobb och var (i åratal) någon vi pratade om att anställa heltid om och när vi kunde. När tiden kom för att anställa någon för att hjälpa till med webbplatsen lyckades vi ut och hon var tillgänglig för jobbet. Vi fortsatte att växa, lägga till redaktionella assistenter och associerade redaktörer, och så småningom en förvaltningsredaktör för The Everymom. Nästan alla våra anställningar var tidigare praktikanter som vi älskade att ha på vårt lag och som roller skulle flytta och platsen skulle växa skulle vi ta reda på vad vi behövde och när vi kunde ha råd att växa laget, hitta rätt person för jobbet. Vi har blivit så lyckliga och har ett fantastiskt, anmärkningsvärt lag!

Vilka egenskaper söker du efter när du anställer

Hon är den kreativa karriärdrivna unga kvinnan som är passionerad om vad vi gör - vem vill inspirera andra och växa både personligen och professionellt. Hon är en självstartare med idéer. Vi älskar när våra anställda pitchar idéer som vi aldrig skulle ha kunnat producera på egen hand och när vi tycker att de passar, går vi med det. och The Everymom kan tillhöra oss, men platserna är inte en reflektion av oss alls - de är vårt team och våra läsare, och våra hyror får det. Hon är någon vi litar på att komma med och producera spännande och nya idéer. Hon är öppen för feedback och älskar att arbeta med ett nära team.

ProductяSources

Inträde
konsol, IKEA
hästtryck, Kara Rosenlund
abstrakt tryck, Minted
2/22/12 print, Minted
lampa, västra elm
wishbone, Imm Living

Konferensområde
marmor bord, Rove Concepts
stolar, яHigh Fashion Home

Alaina & Daniens skrivbord
alaina och danielle skrivbord, wayfair
alaina och danielle skrivbordsstolar, antropologi
alaina och danielle skrivbordslampor, Wayfair
skrivbordsramar, antropologi
läder musmatta, Etsy
akrylpenna koppar, CB2
guld fil arrangör, CB2я(liknande)
pennor, Poppin

Bulletin Wall
väggnät, Etsy
få i formationsutskrift, av Kelly Etz
guld kuvert mapp, яTarget
arkivskåp, Poppin
europeiskt tryck, av Alaina Kaczmarski
paris map print, яMinted
starka kvinnor skriva, яby Kelly Etz
Låt oss gå vilse, Minted
egenföretagare, Vichcraft
blom målning, Katherine Corden
44 tryckta rutor, av Kelly Etz

Team Desks
teambänkar, Wayfair
stolar stolar, West Elm
skrivbordslampor, föryngring
guldpenna kopp, Amazon
glasförvaringslåda, West Elm
vit tillbehörsfack, Poppin
Chevron Jute matta, West Elm

Kök
hängande belysning, föryngring (liknande)
kök av Home Depot, se alla detaljer här

Vardagsrum
caitlin soffa, x Interiör Definiera
roststol, x Interiör Definiera
matta, West Elm
fjälllöv fikonträd, West Elm
lampa, västra elm
poppiesjaprint, Minted
Ferris wheelprint, Minted
fjärdryck, Minted
abstrakt tryck, Minted
parisskaprint, Minted
soffbord, West Elm
Ät Drick Nap bok, Soho House
Tyst Los Angeles bok, яRebecca Razo
Tyst Paris bok, яSiobhan Wall
Tyst New York bok, яSiobhan Wall
Element av stilbok, Erin Gates